Öt elűzött dinasztia, akik képtelenek elfogadni a trónfosztás valóságát 1. **A Sárkányok Házának maradványai**: A régi idők dicsőséges urai, akik a tűz és a vér világában uralkodtak. A trónfosztás után egy elhagyatott vár romjai között bolyonganak, még m

A 20. században számos helyen döntötték meg a monarchiát és kiáltottak ki helyette köztársaságot. Az egykori uralkodó házak nagy részének sikerült megbarátkozni a trónfosztás tényével, ám némelyik elűzött királyi családnak ez generációkkal kébb is nehézáget okoz. Lássuk a legnotóriusabb példákat.
A Zogu-dinasztia, melynek gyökerei a magyar felmenőkre nyúlnak vissza, 1928 és 1939 között irányította az albán királyságot, amely akkoriban törzsi viszonyok között működött. Az egyedüli uralkodó, I. Zogu, végül az 1939-es olasz invázió következtében kényszerült elhagyni trónját, és a dinasztia tagjai azóta száműzetésben élnek. Jelenleg a családot Leka herceg képviseli, aki I. Zogu unokájaként egy pompás esküvő keretében kötötte össze az életét az egykori királyi palotában. Érdekes módon, Leka herceg manapság az albán elnök tanácsadójaként tevékenykedik, ami igencsak figyelemre méltó egy száműzött dinasztia utódja számára.
Az utolsó olasz király, II. Umberto halála után viharos családi viszály bontakozott ki a száműzetésben élő Savoyai-ház két prominens tagja, Vittorio Emanuele, a király fia, és unokatestvére, Amadeo között. A harc a családfői pozícióért és a tituláris uralkodói címekért zajlott. Vittorio Emanuele neve számos botránnyal és gyilkossági ügyekkel forrt össze, viselkedése olyannyira megkérdőjelezhető volt, hogy még a saját fia is kénytelen volt elhatárolódni tőle. Jelenleg a ház vezetője, Emanuele Filiberto nemrégiben figyelemfelkeltő döntést hozott: lemondott királyi kötelezettségeiről, hogy lánya javára lépjen vissza, amivel sokakat meglepett.
Az olasz csizma tájékán valami különös légkör uralkodik, hiszen egy újabb helyi család is felkerült a figyelem középpontjába. Bár a Nápoly-Szicíliai Királyság már a 19. században eltűnt a történelem színpadáról, tagjai továbbra is büszkén hirdetik magukat uralkodónak. Különösen a calabriai ág tűnik fel a leginkább zavarba ejtő módon; ők rendszeresen részt vesznek a különböző királyi eseményeken, hivatalos szereplőként jelennek meg, de viselkedésük sokszor inkább emlékeztet a bulvárvilág színpadára, mintsem egy valódi királyi családhoz méltó magatartásra.