Mick Jagger, a legendás Rolling Stones frontembere, már 81 éves, de még mindig megőrzi karizmatikus színpadi jelenlétét és energiáját. Az évtizedek során a rockzene ikonjaként számtalan generáció szívébe belopta magát, és zenei öröksége továbbra is inspir
"Free Bindzsisztán!" - Majka reagált arra, hogy a One megszakította vele az együttműködést
Mick Jagger és Keith Richards sorsszerű találkozása egy véletlen egybeesésként indult: tizenéves korukban, a kent-i Dartford vasútállomáson futottak össze újra, miután gyermekkorukban osztálytársak voltak. Amikor Keith észrevette, hogy Jagger rock és rhythm and blues albumokat cipel, azonnal megkezdte a beszélgetést, és közös zenei szenvedélyük gyorsan összekapcsolta őket. Ez a jelentős pillanat végül elhozta azt a fordulatot, amely 1962-ben a Rolling Stones megalakulásához vezetett.
Sokáig a Rolling Stones zenekar motorja nem Mick Jagger volt, hanem a tehetséges slágeríró, Brian Jones. 1969-ben azonban Brian úgy döntött, elhagyja a bandát, és nem sokkal később tragikus körülmények között hunyt el: a saját villájának medencéjében bukkantak rá. A boncolás során kábítószerek és alkohol nyomaira bukkantak, ám a hatóságok végül baleseti halálként kezelték az esetet.
1967-ben majdnem véget ért a Rolling Stones pályafutása, amikor Mick Jaggert és Keith Richardsot drogbirtoklás miatt letartóztatták. Jaggert három hónap börtönre, Richardsot egy évre ítélték a hírhedt "Redlands-razziát" követően, ám a büntetést később felfüggesztették.
Egy ex-FBI ügynök vallomása szerint a Hells Angels (Pokol Angyalai) a '70-es évek elején komoly szándékot formált arra, hogy végezzen Mick Jaggerrel, miután a Rolling Stones megszakította a kapcsolatot velük egy tragikus, 1969-es koncertbotrány következtében. A banda egy csónakkal indult Jagger Long Island-i otthona felé, ám váratlanul viharba kerültek, és a csónak felborult – így a merénylet tervét végül meghiúsította a sors.
A Rolling Stones ikonikus nyelvöltős logóját sokan Mick Jaggerhez kötik, pedig valójában Káli, a halál és átalakulás hindu istennője ihlette, akit gyakran ábrázolnak kinyújtott nyelvvel.
Mick Jagger 2003. december 12-én kapta meg a lovagi címet, amelyet Károly herceg adott át neki - a királynő távolmaradását sokan botrányos magánéletével magyarázták. A Sir előtag mellett Jagger pályafutása során számos elismerést bezsebelt: a Rolling Stones tagjaként Grammy-díjat nyert, bekerült a Rock and Roll Hírességek Csarnokába, beválasztották a rock and roll halhatatlanjai közé valamint több életműdíjjal is kitüntették.
A Rolling Stones kétszer lépett fel Budapesten. Először 1995-ben a Népstadionban, majd 2007-ben a Puskás Ferenc Stadionban.
Jerry Hall botránykönyvében Mick Jaggert "szexuális ragadozónak" nevezte, akinek súlyos szexfüggősége van. Bár volt néhány hosszabb távú kapcsolata - köztük Jerry Hall-lal is -, egyes becslések szerint több mint 4000 nővel volt viszonya.
Mick Jagger nyolcszoros apa, ötszörös nagyapa és egyszeres dédnagyapa. Gyermekei öt különböző kapcsolatból születtek: a legidősebb 1970-ben, a legfiatalabb pedig 2016-ban jött világra. A legtöbb gyermeke Jerry Hall modelltől született: Elizabeth, James, Georgia May és Gabriel Luke.
Mick Jagger nem csupán a rockzene legendás alakja, hanem filmszínész és producer is, aki számos emlékezetes szerepben tündökölt. A "Performance", a "Ned Kelly", a "Freejack" és a "The Man from Elysian Fields" című filmekben nyújtott alakításaival mély nyomot hagyott a mozi világában. Produceri tevékenysége során is figyelemre méltó munkákat hozott létre: ő áll a "Shine a Light" című dokumentumfilm és az HBO által készített "Vinyl" sorozat mögött, amelyet Martin Scorsese-vel közösen jegyez. Jagger sokoldalúsága és kreatív energiája révén továbbra is inspirálja a művészetek világát.