A Publicus felmérése során a Fidesz titkosszolgálati eszközeivel kapcsolatosan érdeklődött a magyar lakosság véleményéről.
A Publicus Intézet legújabb felmérése a Magyar Péterről kiszivárgott hangfelvételek hatását vizsgálta. Az eredmények azt mutatják, hogy az elmúlt hetek eseményei nem negatívan befolyásolták a Tisza Párt helyzetét, sőt, a párt vezetőjének megítélése is stabil maradt. A válaszadók többsége úgy véli, hogy a Fidesz akár titkosszolgálati módszereket is alkalmazhat a politikai játszmák során.
A legújabb Publicus Intézet által végzett közvélemény-kutatás, amelyet a Népszava megbízásából készítettek, azt mutatja, hogy a kiszivárgott hangfelvételek nem alakították át jelentősen Magyar Péter és pártja közmegítélését.
A közvélemény-kutatás alapján a válaszadók túlnyomó része, egészen pontosan 55 százalék, úgy véli, hogy a napvilágra került felvételek nem gyakorolnak jelentős hatást Magyar Péter és pártja megítélésére.
A felmérések alapján a válaszadók 27%-a véli úgy, hogy a hanganyagok negatívan befolyásolhatják a Tisza Párt és annak vezetőjének népszerűségét, míg 11%-uk szerint ezek akár pozitív hatással is lehetnek. Érdekes módon, csak a kormánypárti szavazók többsége tapasztalja úgy, hogy a hangfelvételek komoly népszerűségcsökkenést okozhatnak.
A Publicus Intézet arra is kíváncsi volt, hogy kik lehetnek a szivárogtatás mögötti szereplők.
A válaszadók 18 százaléka mondja, hogy ez kizárt, 8 százalék szerint pedig nem valószínű. Az emberek 40 százaléka azt is valószínűnek tartja, hogy a Fidesz vagy a kormány politikai ellenfelei lejáratására részben, vagy egészben hamisított anyagokat is felhasznál.
A Tisza Párt hívei körében a megkérdezettek 73%-a valószínűnek tartja, hogy a felvételek manipulálásra kerültek, míg 24% szerint ez egy lehetséges forgatókönyv. Ezzel szemben a Fidesz támogatói közül 51% határozottan elvetette azt a lehetőséget, hogy a kormánypárt ilyesmire vetemedne.
A legfrissebb kutatások alapján a megkérdezettek körülbelül egyharmada hisz abban, hogy a Magyar Péterről kiszivárgott felvételek valódiak. Érdekes megfigyelni, hogy a kormánypárti szavazók 59 százaléka biztos abban, hogy a hanganyagok hitelesek, míg a Tisza szavazói között csupán 19 százalék osztja ezt a véleményt.