Bloomberg: Az uniós partnerek miért fáradtak el Orbán akadékoskodásából?

Simon Zoltán budapesti hírmagyarázata szerint a magyar kormányfő az EU-ban gyakran egyedül találja magát, különösen az orosz invázió óta. Az EU tagállamai többsége elkötelezett a Kijevnek nyújtott támogatás mellett, és senki sem áll ki a kormányfő mellett, amikor a szankciók enyhítését követeli. Az ilyen helyzetekben a magyar vezető magányossága még inkább hangsúlyossá válik.

Miután Donald Trump, az ideológiai szövetséges, ismét birtokba vette a Fehér Házat, a magyar politikus joggal bízhatott abban, hogy megnövekszik befolyása az európai ügyek terén. A valóságban azonban soha nem volt ennyire elszigetelt, mivel az amerikai elnök lépései gyengítik a transzatlanti szövetséget, ami arra ösztönzi az európai országokat, hogy egyre inkább összezárjanak.

Amióta a Fidesz 2010-ben másodszor is hatalomra került, Magyarország elhatárolta magát Brüsszeltől. Lebontott egy sor féket és ellensúlyt, a nyugati civilizáció hanyatlását szajkózza és szoros kapcsolatokat épített ki Oroszországgal, valamint Kínával.

Az ukránoknak nyújtott pénzügyi és katonai segítség, valamint a Moszkva ellen irányuló szankciók elfogadásához úgy tűnik, engedményeket kell szerveznie a többi résztvevő fél részéről. Hangsúlyozza, hogy a Kreml nem jelent fegyveres veszélyt az Európai Unió számára. A konfliktust két szláv nép ellentétének tekinti, véleménye szerint a pénzügyi és haditechnikai támogatás csupán elhúzza a harcokat.

Related posts