Elton John és Dua Lipa egyedülálló módon lépnek fel a mesterséges intelligencia kihívásaival szemben, és hangot adnak aggodalmaiknak. Az ikonikus zenészek közös erőfeszítéssel szólítják fel a közönséget, hogy figyeljenek a technológiai fejlődés etikai von

A brit művészek tiltakozása a mesterséges intelligenciával kapcsolatos törvényjavaslat ellen továbbra is felerősödik, ahogy azt már januárban Paul McCartney is hangsúlyozta. Februárban pedig a művészek egy különleges, néma album kiadásával fejezték ki ellenállásukat az AI terjedésével szemben. A hétfői döntésre reagálva több mint 400 alkotó küldött levelet Keir Starmer brit miniszterelnöknek, kifejezve aggodalmukat a jövőbeni művészeti kifejezésmódok védelme érdekében.
Dua Lipa, Elton John, Ian McKellen és Florence Welch is azok közé a sztárok közé tartozik, akik arra szólították fel a brit miniszterelnököt, hogy módosítsa a szerzői jogi törvényeket oly módon, hogy megvédje őket a mesterséges intelligenciától - írta a BBC.
Több mint 400 művész csatlakozott ahhoz a nyílt levélhez, amelyben kifejezték aggodalmukat: ha nem kapnak megfelelő védelmet, azzal gyakorlatilag átadják kreatív munkájukat a technológiai vállalatoknak. Véleményük szerint ez komoly veszélyt jelenthet az Egyesült Királyság helyzetére mint a "kreatív ipar fellegvára". Ennek érdekében arra kérik a kormány vezetőjét, hogy támogassa azt a törvénymódosítást, amely kötelezővé tenné a fejlesztők számára, hogy átláthatóan kezeljék a szerzői jogok tulajdonosaival való együttműködést az AI modellekhez történő anyagfelhasználás során.
A kormányszóvivő ezzel kapcsolatban azt közölte, hogy a brit kormány célja, hogy a művészek és a mesterséges intelligenciával foglalkozó vállalatok együttműködjenek, ezért egy olyan intézkedéscsomagról konzultálnak, amely reményeik szerint mindkét fél számára működőképes lesz.
Az aláírók között található Paul McCartney is, aki már januárban kifejezte aggodalmát a mesterséges intelligencia fejlődése kapcsán. Véleménye szerint az AI-nak éppúgy szüksége van a művészek kreativitására, mint ahogyan az energiára és a technológiai tudásra. Ezért az alkotók joggal tartanak attól, hogy a kormány elfogadhat egy olyan törvénymódosítást, amely befolyásolhatja munkájukat és a művészet jövőjét.
Viszont nem mindenki ért egyet a művészekkel, ugyanis szerintük az aláírók véleménye akadályozza az Egyesült Királyság fejlődését, valamint ha korlátoznák a mesterséges intelligencia fejlesztését, akkor az más országokban folytatódna, mely csökkentené a brit innovációt, és károsítaná a gazdaságot.