Megkapták az engedélyt a nagyszabású egyesüléshez, így egy új, hatalmas távközlési szereplő lép színre.

A szakértők véleménye szerint Trump hatalomra jutása komoly következményekkel járhat az európai és a magyar gazdaság számára, valamint a befektetési környezetre is. Milyen változásokra érdemes felkészülnünk? E témáról fogunk eszmecserét folytatni meghívott szakértőinkkel december 10-én, az idei utolsó Portfolio Signature klub rendezvényünk keretében.

A Versenypiaci Hatóság (CMA) korábban aggodalmát fejezte ki a fúzió esetleges árfelhajtó hatása miatt, azonban a vállalatok által tett vállalások eloszlatták ezeket. A hatóság közleménye szerint az egyesülés várhatóan fokozza a versenyt az Egyesült Királyság mobilpiacán, de csak abban az esetben, ha a Vodafone és a Three betartja a javasolt intézkedéseket.

A jóváhagyás összhangban van Keir Starmer miniszterelnök azon törekvésével, hogy a szabályozó hatóságok a beruházásokat és a gazdasági növekedést helyezzék előtérbe döntéseik során.

A fúzió keretein belül a Vodafone és a Three elkötelezte magát amellett, hogy 11 milliárd fontot (14 milliárd dollárt) invesztál egy fejlettebb 5G hálózat létrehozásába.

Ez a projekt várhatóan 50 millió felhasználót fog kiszolgálni, beleértve a Vodafone hálózatmegosztó partnerét, a Virgin Media O2 előfizetőit is. A CMA elemzése alapján ez a jelentős beruházás növelné a versenyt a három fennmaradó szolgáltató között, köztük a jelenlegi piacvezető BT-vel. A hatóság arra a következtetésre jutott, hogy ez javuló szolgáltatást eredményezne az ügyfelek számára.

Az egyesülést követően a Vodafone megszerzi az újonnan alakult vállalat 51%-át. Továbbá, a tranzakciót követő három évben lehetőséget kap a fennmaradó részesedés megvásárlására, amennyiben bizonyos előre meghatározott feltételek teljesülnek.

Related posts