Fegyverek és magángépek: a hatalom és az elegancia találkozása. Ezek az eszközök nem csupán funkcionálisak, hanem szimbolikus jelentéssel is bírnak, a biztonság és a luxus világát képviselik. A fegyverek a védelem és a harc eszközei, míg a magángépek a sz

Kellemes reggelt kívánunk! Üdvözöljük a 444 napindító hírlevelében, ahol az elmúlt 24 óra legérdekesebb és legfontosabb híreit gyűjtöttük össze Önnek. Íme négy kiemelkedő cikk, amelyeket érdemes elolvasni:

Hírlevelünkre való feliratkozáshoz kattints ide!

Szerda reggel egy különleges hírrel leptük meg olvasóinkat: Orbán Sáráék magángépen tértek haza a gyönyörű Maldív-szigetekről, együtt Jászai Gellért családjával. Az est folyamán pedig újabb izgalmas fejleményekről értesültünk: Jászai nagyköveti rangot és diplomataútlevelet kapott Szijjártó Péter javaslatára.

A miniszterelnök szerint az erős vezetők békét csinálnak, a gyengék háborút. Mit jelent ez Putyinra nézve? - kérdeztük meg Orbán Balázstól, aki szerint ez a kijelentés nem erről szólt. Orbán Viktor politikai igazgatója reméli, hogy az Egyesült Államok nem lép ki a NATO-ból, az pedig szerinte vitatható, hogy Steve Bannon karlendített-e a konferencián, amin ő maga is részt vett.

Csütörtök reggel írtunk arról, hogy a munkavállalók szerint az SK mindhárom magyar üzemében leépítések kezdődtek, és míg néhány hete még csak az egyik komáromi gyárban voltak elbocsátások, most már Iváncsán is csökkentik a létszámot.

Beszámoltunk arról is, hogy a gödi Tisza-szigeteseket fél év elteltével beidézték, mivel városuk nevét használják. Ezen kívül alaposan áttanulmányoztuk a Pesti Hírlap 1933-ban megjelent, "Európa válaszúton: háború vagy béke?" című kiadványát, amelyet nemrég Németh Szilárd lelkesen ajánlott.

Íme egy egyedi változat: "Ráadásul érkezett egy izgalmas hír is, miszerint..."

Groteszk kárörvendeni azon, hogy az uniós vezetőket nem veszi komolyan Trump, hiszen "ugyanazon a hajón vagyunk, és ha a hajó süllyed, mi is belefulladunk a vízbe" - mondta a 444-nek Krekó Péter, a Political Capital ügyvezető igazgatója, akivel az elmúlt pár hét világpolitikai történéseiről beszélgettünk.

Természetesen, a világpolitikai események nem csupán heti, hanem szinte napi szinten alakítják a globális tájat. Így volt ez szerdán is, amikor napvilágra került, hogy az Egyesült Államok felfüggesztette a hírszerzési információk átadását Ukrajnának. Ezzel párhuzamosan a Fehér Ház nemzetbiztonsági igazgatója jelezte, hogy a jövőben, amennyiben kedvezően alakulnak a tárgyalások, lehetőség nyílhat újabb segítségnyújtásra az ukrán fél számára. Az események sűrűjében szerdára virradó éjszaka Trump kongresszusi évértékelője is zajlott, ahol a volt elnök nemcsak saját eredményeit méltatta, hanem ismét kifejezte ambícióját Grönland megszerzésére, hangsúlyozva, hogy bármilyen módon, de el kívánja érni ezt a célját.

Szerdán az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága úgy határozott, hogy feloldja a USAID-támogatások befagyasztását, ami komoly lépés a nemzetközi segélyezés terén. Ezzel párhuzamosan aggasztó hírek érkeztek a Tesla németországi értékesítéseivel kapcsolatban, amelyek jelentős visszaesést mutattak. Talán még fontosabb hír, hogy Trump, mindössze egy nap múlva, módosította a vámpolitikáját, és egy hónapnyi haladékot adott a nagy autógyártóknak a Kanadára és Mexikóra kivetett 25%-os vámok alól. Ez a döntés várhatóan nagy hatással lesz az iparág működésére és a kereskedelmi kapcsolatokra.

A kereskedelmi háború újabb fejezeteihez kapcsolódik az a hír, miszerint a kínai kormány 5 százalék körüli GDP-növekedéssel számol az elkövetkező időszakban. Azonban kérdéses, hogy a Trump-kormány politikai lépései mennyiben befolyásolják ezt a prognózist. Eközben egyre romlik a két ország közötti kapcsolat, hiszen a washingtoni kínai nagykövetség nyilatkozata szerint készen állnak bármilyen konfliktusra.

Az elmúlt hetek fejleményeiből magához térni igyekvő Európával kapcsolatos hír volt, hogy a leendő német kancellár monumentális fejlesztési csomaggal jelezte, hogy az új világrendben is számolni kell majd vele, míg Macron este szólt a franciákhoz, azt üzenve, hogy az európai országoknak készen kell állniuk, hogy szembenézzenek az orosz fenyegetéssel.

Részletesen megvizsgáltuk Bosznia aktuális helyzetét, ahol Orbán Viktor teljes mértékben belemerült az orosz érdekekbe való manipulációkba. A következmények még nem láthatók, és a jövőbeli események kimenetele egyelőre teljesen bizonytalan.

A világ másik végéről érkezett a hír, hogy...

Donald Trump hatalmas energiával rombolja le a régi világrendet, míg Elon Musk a szövetségi állam hatalmát igyekszik csökkenteni. A helyzet jelenleg inkább az improvizációra épít, mintsem egy jól kidolgozott mestertervre. Kína eddig a legnagyobb haszonélvezője ennek a kaotikus átalakulásnak. Az orosz vezetés továbbra is úgy véli, hogy joguk van beleszólni a világunk alakulásába. Uj Péter és Orbán Krisztián a Trump-kormány első hetei körüli eseményeket vitatták meg, és szerdán a beszélgetés leirata is elérhetővé vált a paywall mögül.

Related posts