Felesége elvesztése után Komjáthy György úgy döntött, hogy nem keres másik nőt az életében.
Jelenleg ritkán hagyom el az otthonom, de vasárnap délelőttönként még mindig hallható vagyok a rádió hullámain.
Kellett egy részletre vásárolt rádiósmagnó, aztán jöhettek a számok, egyik a másik után, hogy a kor legnagyobb slágereivel teljen meg a BRG típusú kazetta. Így ment ez a hetvenes években. S a fiatalok egymástól kérdezték, hogy felvetted-e a Sweet legújabb számát? S hogy ez a bizonyos dal elhangozzék, azt Komjáthy Györgynek köszönhettük. Az ország első "lemezlovasának", megannyi népszerű rádiósműsor vezetőjének. A Csak fiataloknak, a Vasárnapi Koktél, vagy a Töltsön egy órát kedvenceivel - hihetetlenül népszerű volt...
- Három fontos korszak volt az életemben. Az első, amikor a Fradi kapusa akartam lenni, annyira rajongtam a klubért, na meg Henni Gézáért. Ott voltam a meccseken, a régi fatribünös Üllői úti pályán, és kívülről fújtam az 1949-es bajnokcsapat összeállítását. Aztán a futballtól elcsábított a zene. Nyolcévesen már mandolinon játszottam, később zongoráztam, majd orgona tanszakon tanultam. A szerencse is kellett ahhoz, hogy 1958. június 15-én a Magyar Rádióhoz kerültem. Komolyzene rajongóként lett belőlem aztán később a könnyűzene hírnöke. Pártunk és kormányunk tagjai felismerték, hogy a beatzene milyen hatással van az ifjúságra, és azt akarták, hogy a magyar fiatalok ne a Szabad Európa Rádiót és a legendás Teenager Partyt, Cseke Lászlót hallgassák, hanem az én műsoromat. Így kezdődött minden, és így lett belőlem negyven évig az egyik legismertebb rádiós. Büszke vagyok rá, hogy generációk ismerték meg a nevem.
Komjáthy György szívét elöntötte a nosztalgia, miközben életének filmjét idézte fel, tele varázslatos és felejthetetlen pillanatokkal. Különösen emlékezetes volt számára az a nap, amikor a mikrofon mögött együtt ülhetett a legendás Cseke Lászlóval. A Magyar Rádió nem csupán karrierjének alapját adta, hanem egy gyönyörű otthont is biztosított számára a XII. kerület Márton-hegyén, ahol azóta is boldogan él, és ahol a múlt emlékével gazdagítja mindennapjait.
- Óriási boldogság volt, amikor beköltözhettem a Rádió által építtetett társasházak egyik lakásába. Életem talán legboldogabb időszaka volt az, amikor a felségemmel birtokba vehettük az új otthont. Mindig is szentimentális ember voltam, ezért is mondom: Csillag Judit életem értelme volt. A Rádióban ismerkedtem meg vele, akkor 18 esztendős volt. Majd 1965-ben feleségül vettem, és előbb jött Zoltán, a fiúnk, majd Dóra, a lányunk. Azt gondoltam, hogy ránk érvényes lesz a holtomiglan-holtodiglan. Csakhogy Judit súlyos, asztmás betegségtől szenvedett, s talán ez is belejátszott abba, hogy az életünk külön folytatódott és elváltunk. Valóságos sorscsapásként éltem meg mindezt. Lehet, hogy hihetetlenül hangzik, de attól kezdve nem voltam képes arra, hogy egy másik nővel kezdjek kapcsolatot. Mindenkiben őt láttam és őt kerestem. A gyerekeinket én neveltem, és a munkába menekültem. A rádiózás volt és maradt a párom. Judit 1993-ban halt meg, de azóta is itt van bennem. Most, a születésnapom kapcsán is rá gondoltam, hogy milyen jó lenne, ha átölelhetnénk egymást! - zárta gondolatait a legendás rádiós, akinek a fia és lánya is a rádió vonzásában dolgozik, folytatva a családi hagyományt. Komjáthy György egyébként már csak ritkán mozdul ki otthonról, ilyen-olyan betegséggel küzdve, ám a mai napig rádiósnak vallhatja magát. Hiszen vasárnap délelőttönként - a híres kolléga és barát, B. Tóth László műsorában, a Pop tarisznyában - szól az interneten keresztül a jól ismert Komjáthy-hang - s nem csak fiataloknak.