Gyárfás Tamás megérkezett a váci börtön kapuihoz.
Ruszin-Szendi Romulusz Ukrajna szolgálatában állt? A szakértők váratlan állásfoglalásokat tettek.
A szinte teljesen átalakult Gyárfás az anyósülésen foglalt helyet, baseball sapka és napszemüveg takarta el arcát, miközben az utolsó pillanatig telefonált valakivel. Amint észrevették a bejáratnál várakozó újságírókat, megpróbáltak behajtani az udvarra, de mivel nem kaptak engedélyt, az elítélt végül gyalogosan lépett be az épületbe. A kérdésekre nem reagált, és láthatóan lelkileg megviselt állapotban volt. Zakó helyett ezúttal bézs színű kötött pulóvert viselt, ami a korábban jellemző eleganciájának teljes hiányát mutatta.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, április 10-én a Fővárosi Ítélőtábla jogerősen 7 év börtönbüntetésre ítélte Gyárfás Tamást, aki felbujtóként vett részt Fenyő János médiavállalkozó meggyilkolásának ügyében. A bíróság megállapította, hogy Portik Tamás a felkérésére bízta meg Jozef Rohac szlovák bérgyilkost a VICO-birodalom vezetőjének, saját üzleti ellenfelének 1998. február 11-én történt kivégzésével, így mindketten felbujtónak minősülnek. A másodrendű vádlott, Portik életfogytig tartó fegyházbüntetést kapott másodfokon. Gyárfás esetében a kiszabott 7 éves börtönbüntetés 3/4 részének letöltése után, jó magaviselete esetén, feltételes szabadlábra helyezésre van lehetőség. Ez azt jelenti, hogy öt év és három hónap letöltése után, 81 éves korában szabadulhat.
1998. február 11-én a magyar kriminológia annál drámaibb eseménnyel gazdagodott, amelyre senki sem számított: a főváros forgalmas utcáin, a délutáni csúcsban, tucatnyi járókelő szeme láttára érte a halálos támadás Fenyő Jánost, a neves médiamágnást. A Margit utcai helyszínelés felvételei sokak emlékezetébe beleégették ezt a brutális eseményt, amely a hazai alvilág brutálitását tükrözte, hiszen hasonló maffiatámadásra addig nem volt példa. Közel harminc év elteltével végre fény derült arra, hogy mi is állt a milliárdos üzletember tragikus halála mögött. 2018. április 17-én bombaként robbant a hír, miszerint a rendőrség őrizetbe vette Gyárfás Tamást, akit a gyilkosság lehetséges felbujtójaként hallgattak ki, és akit addig szinte sérthetetlennek tartottak a nyilvánosság előtt.
A Blikk április végén közzétett információi szerint Gyárfás megerősítette, hogy Portik Tamás, aki a gyilkosság megrendelésével vádolt, jogerős ítéletet követően írásban nyilatkozott a börtönben. Portik meglepő állítással állt elő: azt mondta, hogy Princz Gábor, a Postabank egykori vezetője, akinek neve már a nyomozás korai szakaszában is felmerült potenciális felbujtóként, arra kérte őt, hogy terelje a gyanút Gyárfás irányába. Az információ szerint Princz 30 millió forintot ígért neki ezért a feladatért. A fejlemények következtében elképzelhető, hogy perújításra kerül sor a jövőben, azonban Gyárfásnak mindezek ellenére most be kell vonulnia.