Ha a cicád ezt teszi, akkor te több vagy számára, mint csupán egy "szolgáló".

Szeretnéd tudni, hogy a cicád mennyire kötődik hozzád, és hogy az érzései mélyebbek-e, mint egy automata etetőgép iránti vonzalma? Akkor figyelj ezekre a jelekre nála!
A macskák öntörvényű lények, akik a legenda szerint semmilyen kötődést nem éreznek a gazdijuk iránt. Felelős macskatartók tudják, hogy ez így azért nem teljesen helytálló kijelentés, ugyanis a macskák ennél sokrétűbbek, akik igenis kommunikálják, ha szeretik a "rabszolgájukat". A következő jelek mind erre utalnak.
A szem a lélek tükreként ismeretes, és különösen a macskák esetében ez a kijelentés mélyebb értelmet nyer. Ezek a titokzatos lények a szemkontaktust használják, hogy kifejezzék az ember iránti szeretetüket. Amikor a macska leengedi a szemhéját és lassan pislog, az olyan, mint egy emberi csók: egyfajta intimitást és a legmélyebb kötődést jelképez. Ha ezt a pillanatot megfigyeled, biztos lehetsz benne, hogy a négylábú barátod szeretetteljes érzelmeket táplál irántad. Ha pedig te is lassan pislogsz vissza rá, ezzel viszonozhatod az érzéseit, és erősítheted a köztetek lévő különleges kapcsolatot.
A kiscicák a szeretetüket az anyjuk felé úgy fejezik ki, hogy a fejüket felemelik, majd finoman hozzá dörzsölik magukat a mamacicához. Ha a cicád is hasonló módon közelít hozzád, az azt jelenti, hogy mélyen rajong érted. Ezen kívül, amikor ezt teszi, a saját illatát is rádbízza, mintegy jelezve, hogy te is a családjához tartozol.
A macskák, amikor szeretetüket fejezik ki, gyakran egymás bundáját tisztogatják. Amikor ez a kedves szokás az emberekre is vonatkozik, az a kölcsönös bizalom szép jele.
A dagasztás a macskák egyik legmeghatóbb és legbiztosabb jele a szeretetüknek. Ez az ösztönös cselekedet, amelyet már a kiscicák is gyakorolnak szoptatás közben, nem csupán játék, hanem egy módja annak, hogy felszabadítsák az endorfinokat, amelyek boldogságot és biztonságérzetet nyújtanak. Amikor a cicád dagaszt, valójában a kényelem és a ragaszkodás kifejezését láthatod – egy különleges pillanat, amikor a múlt és a jelen találkozik.
A legmélyebb bizalomról tanúskodik, amikor a macskák a hátukra fekszenek, és a testük legsebezhetőbb részét mutatják a gazdájuk felé. Ez azonban nem invitálás, szóval ne nyúlkálj, bármennyire is cuki. Ha mégis megteszed, ne csodálkozz, ha néhány fog mélyed a bőrödbe.
Bár a dorombolás számos jelentéssel bír, amikor a cicád a közeledben pihen és hirtelen beindítja a „láncfűrészt”, az valójában neked és a társaságodnak szól.
A te macskád is mindig az ajtóban vár rád, amikor hazaérkezel? Gyakran előfordul, hogy a farkát úgy rázza, mint egy csörgőkígyó? Ez a viselkedés azt jelzi, hogy rendkívül boldog, hogy visszatértél, és alig várja, hogy együtt töltsétek az időt.
Ha már a farokról beszélünk, amikor az állat függőlegesen tartja, és a végén egy kicsit behajlítja, az üzenete a következő: örül, hogy veled lehet. Ha pedig melletted heverészik, és lágyan csóválja a farkát, az is a boldogságának kifejezése.
Még a legpuha, bolyhos talpú macska is igazi vadász rejtőzik a lelkében, így nem meglepő, hogy mindig készen áll a zsákmány felkutatására. Legyen az egy apró egér, egy zümmögő rovar, vagy akár egy sebesen repülő légy - ha a macska valamilyen "kincset" hoz haza, az a nagyrabecsülésének szívhez szóló jele.
Az a macska, aki a gazdája közelében választ pihenőhelyet, egy különleges módon fejezi ki a ragaszkodását. Még akkor is, ha némi távolságot tart, ez a viselkedés azt üzeni, hogy biztonságban érzi magát, és bízik benned, hogy megóvod őt a veszélytől. Ez a gesztus a kölcsönös bizalom és szeretet szimbóluma, ami még inkább megerősíti a köztetek lévő köteléket.