Lehetséges, hogy a Pentagon élére mégsem a hírtelevíziók által felkapott botrányhős kerül majd.

Pete Hegseth Donald Trump iránti elkötelezettsége az elmúlt évek során már nem csupán feltételezhető, hanem nyilvánvaló volt. Azonban amikor a hír napvilágra került, miszerint a Fox News népszerű műsorvezetője a Pentagon vezetői posztjára pályázik, még a legszigorúbb republikánus politikai körökben is megrökönyödést váltott ki.
Nem kellett sokat várni, gyorsan előszedték a műsorvezető szexafférját. Megszellőztették ugyanis, hogy Hegseth titokban anyagi kártérítést fizetett egy nőnek, aki még 2017-ben azzal vádolta meg, hogy megerőszakolta. A férfi tagadott mindent, és végül nem is emeltek ellene vádat. Akkor még Donald Trump megválasztott elnök kiállt mellette, és megerősítette, hogy őt jelöli a védelmi miniszteri posztra.
A héten a The New Yorker új dokumentumokat tett közzé, amelyek részletesen bemutatják és alátámasztják Hegseth kirúgásának okait két nonprofit veterán érdekvédelmi szervezet éléről, mielőtt tévés karrierje a Fox Newsnál elindult volna. Az iratok alapján Hegsethet a Veterans for Freedom és a Concerned Veterans for America vezetéséből kényszerítették távozásra, miután súlyos vádakkal kellett szembenéznie, beleértve pénzügyi hűtlen kezelést, szexuális visszaéléseket és helytelen magatartást, amely főként alkoholproblémáival volt összefüggésben.
A republikánus többségű Szenátus tagjai között egyre többen fejezik ki aggodalmukat a sorozatos botrányok fényében, különösen amiatt, hogy az egykori műsorvezető, Hegseth, a Pentagon élére kerüljön. A héten a The Washington Post beszámolt arról, hogy Hegseth napjait a képviselők és szenátorok meggyőzésével tölti. Amikor arra a lehetőségre terelték a szót, hogy Trump esetleg más jelöltet választana a posztra, Hegseth magabiztosan reagált, és kijelentette:
Beszéltem az elnökkel és ő megerősítette, hogy mellettem áll.
Hegseth jelezte, még arra is hajlandó, hogy megkapja a szenátusi támogatást kinevezéséhez, hogy egy alapos FBI átvilágítás elé álljon.
Egyes információk szerint, amelyek a Trump körüli körökből származnak, a volt elnök egyre inkább nyitott arra, hogy újra átgondolja korábbi javaslatát. Ezt megerősíti, hogy a héten már tárgyalt Ron DeSantis floridai kormányzóval, aki egykoron republikánus elnökjelöltként versenytársa volt. A beszélgetés középpontjában a hadügyminiszteri poszt állt, ami új dimenziót adhat Trump politikai törekvéseinek.
Bár Trump és DeSantis az elnökjelöltségért folytatott harc során heves vitákba keveredtek, a helyzet azóta jelentősen megváltozott. Nemrégiben együtt golfoztak Floridában, ami arra utal, hogy sikerült helyreállítaniuk a kapcsolatukat. DeSantis, aki korábban ügyvédként tevékenykedett a haditengerészet kötelékében, osztja Trump nézeteit a hadsereg jelenlegi állapotáról, és mindketten úgy vélik, hogy a hadsereg túlságosan 'woke' lett az utóbbi időben.
Felmerült az a lehetőség is, hogy a nemzetbiztonsági tanácsadónak jelölt floridai Michael Waltz is vezető szerepet tölthet be a hadügyminisztériumban, amely körülbelül 3 millió embert, köztük civileket és hivatásos katonákat foglalkoztat az országban. Emellett Elbridge Colby neve is szóba került; ő a Trump-adminisztráció belső köreiből származik, és már 2017-ben is a hadügyi államtitkár helyetteseként tevékenykedett.
Amennyiben Pete Hegseth nem maradna Donald Trump védelmi miniszteri jelöltje, ő lenne a harmadik olyan személy, aki ugyan megkapta a jelölést, de végül visszalépett. Az első, aki a botrányai miatt visszakozott, Matt Gaetz volt, aki a főügyészi poszt várományosa lett volna. Ezt követően Chad Chronister, akit a Kábítószer-ellenes Hivatal élére javasoltak, szintén visszalépett a jelöltségtől.