Putyin maga cáfolta az Egyesült Államok állításait: még mindig van elegendő tartalékuk.

Vlagyimir Putyin, az orosz elnök, bejelentette, hogy a kísérleti közepes hatótávolságú ballisztikus rakéták tesztelését továbbra is folytatják. Eközben Ukrajna az általa végrehajtott nukleáris fegyvertesztet nemzetközi bűncselekményként értékelte. Ez az esemény újabb feszültséget generált a két ország között, és széleskörű nemzetközi reakciókat váltott ki – számolt be róla az Institute for the Study of War (ISW).

Putyin egy pénteki védelmi konferencián cáfolta az Egyesült Államok állításait, miszerint Oroszország csak korlátozott számú nagysebességű ballisztikus rakétával rendelkezik. Az orosz elnök kijelentette, hogy elegendő mennyiség áll rendelkezésre a tesztelések folytatásához, akár harci körülmények között is, valamint a sorozatgyártás megkezdéséhez.

A tesztek sikeresen lezajlottak, és ehhez mindenkinek gratulálok

- mondta Putyin az Interfax hírügynökség szerint. Hozzátette, hogy a tesztelések folytatódni fognak, a helyzettől és az Oroszország biztonságát fenyegető veszélyek jellegétől függően. Szergej Karakajev, az orosz stratégiai rakétaerők parancsnoka a konferencián kiemelte, hogy az új rakéták képesek célpontokat támadni egész Európában. Szerinte ez a képesség megkülönbözteti más típusú nagy hatótávolságú precíziós irányítású fegyverektől.

A Dnyipró városában elhelyezkedő rakétagyár vált a legújabb ukrajnai rakétatámadás célpontjává. Az amerikai tisztviselők nyilatkozatai alapján a támadás célja egy kísérleti rakéta volt, amely az orosz RSz-26 Rubezs interkontinentális ballisztikus rakéta módosított verziója, és képes nukleáris robbanófej szállítására is. Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke, határozottan elítélte az orosz lépést, hangsúlyozva a nemzetközi jog és az emberi élet védelmének fontosságát.

Egy másik országot nem csupán terrorcselekmények céljából, hanem új típusú terrorfegyverek kipróbálására is felhasználni határozottan nemzetközi bűncselekménynek számít.

- Jelentette ki az ukrán vezető. A kijevi államfő utasította védelmi miniszterét, hogy kezdjen egyeztetéseket a szövetségesekkel új légvédelmi rendszerek megszerzése érdekében. A NATO és Ukrajna rendkívüli tárgyalásokat folytat a legújabb támadás kapcsán. Donald Tusk lengyel miniszterelnök úgy véli, hogy a konfliktus "döntő fordulóponthoz érkezik", és "rendkívül súlyos következményekkel járhat".

Az amerikai és ukrán médiában közzétett információk szerint az Oresnyik névre keresztelt rakéta nem egy teljesen új fejlesztés. A Pentagon illetékesei megerősítették, hogy ez a fegyver egy közepes hatótávolságú rakéta, amely az RSz-26 Rubezs interkontinentális rakétából származik. Az ukrán katonai hírszerzés nyilatkozata szerint az Oresnyik valójában a Jarsz ICBM-ből származó Kedr rakétaprojekt fedőneve.

Related posts