A Dráva vize alapos elemzésen esett át, és ennek eredményeként megszületett a döntés a barcsi strand jövőjéről.

Korábban a Dráva vize nem volt a legbiztonságosabb hely a fürdőzésre, ezért a szabadstrandot ideiglenesen be kellett zárni. Azonban a legújabb mintavételek kedvező eredményeket mutattak, így mostantól újra lehetőség nyílik a felfrissülésre a vízben.
Július közepén egészségügyi kockázatot jelentett a drávai szabadstrand használata, ugyanis bakteriális szennyeződést mutattak ki a vízben - írja a sonline.hu. A strandot ideiglenesen le kellett zárni, legfeljebb a látványában lehetett gyönyörködni.
Barcs városának közösségi oldalán megjelent tájékoztatás alapján a problémák július 9-én kezdődtek, amikor a vízminták elemzése során egy paraméter értéke a megengedett határérték fölé emelkedett. Kiderült, hogy az enterococcus baktérium jelenléte a vízben különösen magas volt. Ez a baktérium felelős az emberi fertőzések 80%-áért, és hozzájárulhat olyan kellemetlen betegségekhez, mint az ételmérgezés vagy a húgyúti fertőzések. A vízminőség romlásának okai vélhetően a Dráva vízszintjének ingadozásához köthetők.
A Dráva folyóba kerülő szennyező anyagok felboríthatták a víz természetes egyensúlyát, ezzel átalakítva a környezet ökológiai rendszerét.
Később pótmintákat vettek, és mivel mindkettő megerősítette a korábbi eredményeket, a tiltás feloldása is lehetővé vált. Ungvári Zoltán, a Barcsi Városgazdálkodás vezetője, a megyei portálnak elmondta, hogy a Dráva folyó gyors áramlása miatt nehéz megjósolni, mikor mit sodor magával. A mintavétel során a szabadstrandon éppen az átfolyó vízből gyűjtik be a mintákat. A víz minősége itt nem manipulálható vagy javítható, ellentétben a tavakkal, ahol a zárt rendszer lehetőséget ad a beavatkozásokra.