"Itt a kérdés: Mi az igazán lényeges számunkra: a megélhetésünk biztosítása vagy a hazánk iránti elköteleződés?"

A Momentum a következő hét folyamán esedékes rendkívüli küldöttgyűlésén mérlegelheti, hogy részt vesz-e a 2026-os parlamenti választásokon, vagy inkább elhagyja azt a lehetőséget.

Szerdán ülésezett a Momentum elnöksége, miután Fekete-Győr András, a párt korábbi vezetője, nyilvánosan előterjesztette azt a javaslatát, amely szerint a kormányváltás érdekében az ellenzéki formáció inkább ne vegyen részt a következő évi országgyűlési választásban. A javaslattal kapcsolatban a vezetőség döntést is hozott, de az elnökség tagjai egyelőre titokban tartják, hogy milyen határozat született. Annyit azonban tudni lehet, hogy a jövő héten rendkívüli küldöttgyűlés kerül megrendezésre, ahol a párt tagjai szavazhatnak az indulásról.

Születtek döntések, és ezekről a döntésekről a tájékoztatások most zajlanak a rendszeren belül, és amíg ezek le nem futnak, addig - így beszéltük meg egymás között - lezárjuk az infókat kifelé

„Ez egy különleges pillanat a Momentum számára, és valójában a magyar politika utóbbi évtizedeiben is páratlan helyzet” – nyilatkozta lapunknak az elnökség egyik tagja.

Egy másik vezetőségi tag, aki névtelenséget kérve nyilatkozott a 24.hu-nak, megosztotta, hogy az információi szerint a párt többsége inkább arra az álláspontra helyezkedik, hogy ne vegyen részt a 2026-os választásokon.

"Egy harmadik Momentum-politikus véleménye szerint a közvélemény által támogatott álláspont az, hogy a kormányváltás sikeres megvalósítása érdekében célszerű lenne elkerülni a 2026-os parlamenti választáson való részvételt" - nyilatkozta a 24.hu-nak, hozzátéve, hogy kérjük, ne tüntessük fel a nevét, mivel a párt hivatalos álláspontja még nem alakult ki. Amikor arról érdeklődtünk, hogy a "többség" kifejezés a párt mely szintjére vonatkozik, azt válaszolta: ez érvényes a frakcióra, valamint a párttagok és aktivisták széles körére is.

Nem fogunk összeroppanni attól, ha 2026-ra a Momentum nem jut be a parlamentbe; számunkra az a legfontosabb, hogy egy élhetőbb országot teremtsünk. Ha a Fidesz maradna hatalmon, az súlyos következményekkel járhat: fiatalok tömeges kivándorlása következhet be. Itt az a kérdés, amit mindenkinek mérlegelnie kell: mi az igazán lényeges számára? A saját megélhetése vagy a hazája jövője? Talán patetikusan hangzik, de a közösség többsége valóban így vélekedik.

- fejtette ki.

Ő maga a többi parlamenti ellenzéki párttal szemben kétkedéssel viseltetik, mivel véleménye szerint nem mutatnának hajlandóságot hasonló lépések megtételére.

"Van egy csomó politikus az Országgyűlésben, akik életükben nem dolgoztak semmi mást, ezt csinálják 12 éve, de nem tudnak semmilyen érdemi eredményt felmutatni. Ha pedig kiesnének a parlamentből, valószínűleg nem tudnák eladni magukat a munkaerőpiacon. Ebből a szempontból mi, a Momentumban előnyösebb helyzetben vagyunk, beszélünk nyelveket, jó egyetemeket végeztünk, nekünk nem egzisztenciális kérdés a parlamenti képviselőség" - fejtette ki.

Adódik a kérdés, mennyiben változna a helyzet, ha a kormánytöbbség levinné a parlamenti küszöböt 3 százalék alá, és ezzel valós esélye nyílna a Momentumnak, hogy újra bejusson a parlamentbe.

Related posts