Mindkét oldal új harci eszközökkel erősítette meg pozícióit Ukrajnában, ami tovább fokozta a kölcsönös erőpróbát és a feszültséget a konfliktusban.
Novembert az ukrajnai háborúban is egyértelműen az amerikai elnökválasztás és annak a következményei határozták meg. Azt már tudjuk, hogy Donald Trump megválasztása után 24 órával még nem tört ki a világbéke, arra viszont van még némi esély, hogy a beiktatása után erőteljes lépéseket tesznek a felek egy esetleges fegyvernyugvás, vagy akár béke irányába.
Az orosz hadsereg már május vége óta folyamatosan gyors ütemben végzi műveleteit, amelyet a nyár végén még fokozottabb intenzitásra emeltek. Akik állandóan az eszkalációtól való félelemben élnek, és mindent megtennének a konfliktus elkerülése érdekében, rossz híreket kell, hogy halljanak: szinte minden frontszakaszon egyre élesebb támadások irányulnak az ukrán erőkre. Bár az oroszok területi nyereségeket tudtak elérni, bizonyos irányokban és időszakokban olyan súlyos veszteségeket szenvedtek el, hogy kénytelenek voltak ideiglenesen felfüggeszteni az ottani műveleteket, és a figyelmüket más hadműveleti irányokra irányítani.
Ennek következtében jelentős észak-koreai támogatást vontak be a konfliktusba. A tüzérségi lőszer és ballisztikus rakéták mellett már bizonyítékok is arra utalnak, hogy észak-koreai harcosok is részt vesznek a harcokban, és ők maguk is elszenvedtek veszteségeket. Egyértelműen megfigyelhető, hogy az orosz hadsereg "mindent egy lapra" stratégiára állt át, amit az ukrán katonai vezetés folyamatosan elkövetett hibái is kedvezően befolyásolnak.
E hibák közül katonai szempontból a legkritikusabb, hogy az ukrán dandárok és önálló zászlóaljak tevékenységét ún. hadműveleti csoportosítások irányítják, amelyek túlzottan kiterjedt területekért felelősek. A helyzetet tovább súlyosbítja, hogy a nyilvánvalóan működésképtelen struktúra hibáit Szirszkij vezérkari főnök próbálja orvosolni, aki személyesen ad feladatokat egyes hadműveleti csoportosításoknak és dandároknak. Ennek következtében a parancsok gyakran késve érkeznek a frontra, ami súlyosan befolyásolja a hatékonyságot. Zelenszkij elnök ugyan próbálkozott hadtestek létrehozásával, de a megfelelően képzett törzstisztek és tábornokok, valamint a hatékonyan működő struktúra hiányában ez önmagában nem garantálja a szükséges pozitív változásokat.