Online randizás során a testbeszéd hiánya miatt nehezebb észrevenni a másik érdeklődését vagy érdektelenségét. Az alábbiakban három figyelmeztető jel, amelyek arra utalhatnak, hogy a partnered nem igazán vonzódik hozzád: 1. **Folyamatos figyelemelterelés

Három erős ráutaló jel, hogy feleslegesen strapálod magad az online társkeresőn.

Egy 2019-es magyar felmérés alapján a válaszadók 46%-a kipróbálta már a különböző társkereső platformokat, még a randiappok virágzása előtt. A legfrissebb adatok szerint 2023-ban az Egyesült Királyságban a felnőtt lakosság egytizede online társkeresésre adta a fejét – számolt be róla a BBC. Sokan azt hiszik, hogy ez a módszer megkönnyíti számukra a párkeresést, azonban már az egyszerű üzenetváltás is komoly kihívásokat rejthet. Logan Ury, a Hinge randiapp párkapcsolati tudományokért felelős igazgatója a Business Insidernek nyilatkozott az online testbeszéd fontosságáról és arról, hogyan navigálhatnak a felhasználók ebben a bonyolult világban.

A Hinge által végzett kutatás rávilágít arra, hogy a Z-generáció tagjai jelentős mértékben építenek az online testbeszédre. Számukra egyértelműen kiderül, ha valaki nem vonzódik hozzájuk, még akkor is, ha az illető folyamatosan reagál az üzenetekre.

Mire figyeljünk tehát, melyek azok az intő jelek, amelyek arra utalnak, hogy a kiszemelt partnert nem igazán foglalkoztatjuk?

A tizenötezer Hinge-felhasználó üzenetváltásait elemezve egyértelműen kiderült, hogy ha valaki 24 órán belül reagál az üzenetekre, akkor 44 százalékkal nagyobb eséllyel folytatja a partner a beszélgetést. Érdekes módon, a felhasználók 76 százaléka elvárja a folyamatos kommunikációt: ha valaki egyik nap aktívan ír, majd hirtelen eltűnik egy hétre, könnyen elveszítheti a másik érdeklődését.

Ury tehát azt tanácsolja, hogy ne késleltessük szándékosan az üzeneteket, és óva int a játszmázástól.

Nem csak az időzítés számít, fontos, hogy a kérdésekre olyan válaszokat adjunk, amik továbblendítik a beszélgetést. A double texting is kerülendő, vagyis ne küldjünk több üzenetet, amíg a beszélgetőpartner nem válaszolt az előzőre. Ha valakit folyamatosan üzenetekkel bombázunk, biztos, hogy hamar elveszíti az érdeklődését, és csak egy-két szavas válaszokat küld majd.

Van, aki azt állítja, hogy nagyon rossz írásban, személyesen viszont egyenesen lehengerlő - na, ilyenkor érdemes gyanakodni. Ha nem kezdeményez például telefonhívást vagy személyes találkozót, nem biztos, hogy igazat mond.

Beszéljünk őszintén a kommunikációs kihívásokról! Ury arra hívja fel a figyelmet, hogy fontos világossá tenni, ha például munka közben nem tudunk elérhetők lenni. Ezen túlmenően javasolja, hogy minél hamarabb szervezzünk személyes találkozót, hiszen a chatelés során nem mindig derül ki a másik fél valódi karaktere.

Fontos megemlíteni, hogy a nők számára a személyes találkozók sokkal nagyobb kockázattal járhatnak. Egyes országokban a Tinder új lehetőségeket vezetett be, amelyek segítségével a felhasználók ellenőrizhetik, hogy a potenciális partner ellen van-e érvényben körözés, vagy szerepel-e a szexuális bántalmazók nyilvántartásában. Az első randi előtt érdemes tájékoztatni a barátainkat a terveinkről: fontos, hogy tudják, hová megyünk, kivel találkozunk, és akár a profilját is megoszthatjuk velük. Ezen apró lépések hozzájárulhatnak a biztonságunk növeléséhez.

Related posts