Orbán: Tanúi vagyunk Európa küzdelmeinek, ahogyan a Rajna és a Duna vizei között hánykolódik. | 2

2010-11-ben Orbán Viktor meggyőződött arról, hogy az Európai Unió helyzete komoly válságban van, és ha a dolgok így folytatódnak, akkor az EU működésképtelenné válhat. A kilépés felvetése ezért nem tűnik ésszerű javaslatnak, hiszen az unió belső feszültségei önmaguktól is szétszakíthatják azt. Az EU alapvetően pozitív küldetést hordoz magában, és ha megfelelően lenne megszervezve, hatékonyan szolgálhatná a tagállamok érdekeit. Orbán továbbra is hangsúlyozza, hogy Magyarország számára a közösségben van a helye.

Ha két dolgot nem teszünk meg sürgősen, akkor vége az EU-nak, mondta Orbán. Az energiaárakat csökkenteni kell, rossz a családoknak és az európai cégeknek. Így a gazdaság tönkre fog menni. Az ukrajnai háború is hozzájárult, de Orbán szerint alapvetően a zöldszabályozás miatt magasak az árak. A második az európai tőkepiac létrehozása: ma a riválisaink, mondta Orbán, olyan gazdaságpolitikát valósítanak meg, amivel bátorítják az európai tőkét, hogy máshol fektessen be. Szabályozókkal és csábítással együtt ráveszik a nagy európai gyárakat, hogy ne Európában, hanem valahol máshol, például Amerikában fejlesszenek: ezért van az európai autóipar óriási bajban. Nekünk jobb ajánlatot kell tenni a külpiacoknál, hogy itt tudjuk tartani a pénzt, ez csak szándék kérdése, tette hozzá.

Mi látjuk Európa kapálózását, ahogy viszi a Rajna-Duna vize, de nekünk Magyarország az első. Olyan gazdaságpolitikát kell kialakítanunk, ami nincs kiszolgáltatva az európai gazdaságnak

Orbán kifejtette, hogy lehetséges olyan gazdaságpolitikát kialakítani, amely más régiókban is lehetőségeket teremt. Hangsúlyozta, hogy a világgazdaság alakulása már nem csupán Európában dől el, hanem a jövő nagy része Ázsiában és az Arab-világban formálódik. Emellett megemlítette, hogy Amerika szerepe sem elhanyagolható, különösen, ha Trump elnöki mandátuma sikeresnek bizonyul.

Related posts