Orbán Viktor a kényszersorozás következtében elhunyt kárpátaljai férfi ügyéről így nyilatkozott: "Nincs szükség kertelésre, a valóság az, hogy brutálisan megölték."

Orbán Viktor péntek reggel ismét a Kossuth rádió mikrofonjai elé lépett, ahol különféle aktuális témákról beszélt. Kiemelte az ukrán kényszersorozás következtében életüket vesztett magyar férfi tragikus ügyét, amely mély aggodalmat keltett. Emellett szóba került Ursula Von der Leyen ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány is, amely nemrégiben elbukott, és amelynek következményeit is elemezte.
Nem halt meg, hanem kényszersorozás során vesztette életét. Orbán Viktor a Kossuth rádió péntek reggeli interjújában így fogalmazott a Kárpátalján elhunyt férfiről. A kormányfő hangsúlyozta, hogy az áldozat magyar állampolgár, aki a mi közösségünkhöz tartozik; jogi értelemben is Magyarország védelme alatt áll. Kiemelte, hogy nem érdemes finomkodni, hiszen a valóság az, hogy agyonverték.
Orbán Viktor hangsúlyozta, hogy a történteket alaposan fel kell tárni, hiszen a közösség felelőssége, hogy megvédje azt, akit brutális támadás ért. Rávilágított arra, hogy az ügy hátterében a háború áll: "Bár a harcok távoli földeken, Donyeck környékén zajlanak, a tragédia helyszíne közel van, hiszen a férfi mindössze 15-30 kilométerre élt a határtól."
A veszélyek árnyékában élünk, ahol minden egyes szó súlya óriási. A Voks 2025 egy indokolt közös fellépés volt számunkra. Olyan ország, ahol a kényszersorozás következtében egy embert brutálisan megölnek, nem lehet tagja az Európai Uniónak.
A miniszterelnök kijelentette, hogy Ukrajna indoklásai nem szolgálnak kielégítő magyarázatként. Hangsúlyozta, hogy egy kimerítő háborúval nézünk szembe, és úgy fogalmazott: "ez egy vérszivattyú".
"Nem csupán erkölcsi megfontolásból, és mint miniszterelnök, szeretném hangsúlyozni, hogy egy ilyen háborúnak nincsen végkimenetele a harctéren; a megoldás kizárólag a diplomáciai úton érhető el" - emelte ki. Ezen kívül kifejezte nemtetszését azzal kapcsolatban, hogy minden EU-csúcson azt hallják, Ukrajna kedvező helyzetben van, és már szinte elérte az uniós tagsághoz szükséges feltételeket, "mintha a csatlakozás csupán egy formalitás lenne".