Schobert Norbi új megközelítést alkalmazott, amikor a munkatáborokat a fogyás kérdésével kapcsolta össze. Véleménye szerint a fizikai munka és az intenzív edzés hatása a testre és a súlycsökkenésre párhuzamba állítható, ami heves vitákat generált a közvél

Csak egy újabb szenzációs állítás a fitneszguru szájából!
Schobert Norbi a Karib-térség paradicsomában ünnepelte 54. születésnapját, egy lenyűgöző óceánjáró luxushajón, ahol Rubint Réka tábora is zajlott. Ezeken a hajókon különböző éttermek kínálják a gasztronómiai élvezeteket, a diétás ételektől kezdve a bő olajban sült gyorsételekig. Norbi nem tudta megállni, hogy ne ossza meg az élményeit: posztjában keserűen ír arról, hogy a friss tengeri herkentyűk helyett mennyien választották a hamburgert és a sült krumplit.
"A hajón számtalan étterem várta a vendégeket, ahol sorban állásra nem volt szükség, de megdöbbentő volt látni, hogy mit fogyasztanak az emberek. Rengeteg tengeri finomság, friss zöldség és gyümölcs sorakozott, ennek ellenére sokan a hamburgereket, pizzákat, sült krumplit és fánkokat választották. Ráadásul olyan emberek, akik a genetikájukra hivatkoznak, falatozták ezeket a hizlaló falatokat. Számomra világossá vált, hogy a genetika kérdése nem indokolja a túlsúlyt, hiszen egyetlen túlsúlyos embert sem láttam salátát fogyasztani" - nyilatkozta a Metropolnak Schobert Norbi a poszt kapcsán.
A poszt szellemisége a személyes felelősségvállalás és az elme erejének hangsúlyozására épül, azonban a kommentelők reakciói azt mutatják, hogy sokan nem értenek egyet ezzel a nézőponttal. Az elme hatalma valóban kulcsszerepet játszik az életmódban, de a genetika és a testi állapotok is jelentős tényezők, amelyeket nem szabad figyelmen kívül hagyni. A vita középpontjában álló kijelentés, miszerint „nincs hizlaló betegség”, sokak számára provokatív, mivel a táplálkozástudomány és az orvostudomány egyre inkább elismeri a genetikai és biológiai tényezők hatását a súlygyarapodásra. Az emberek különböző okok miatt küzdenek a testsúlyukkal, és a körülmények, mint például a hormonális egyensúlyzavarok vagy anyagcsere-betegségek, valóban befolyásolhatják a súlyt. A poszt írója 40 év tapasztalatával hajlandó segíteni azoknak, akik keresik a támogatást, ami dicséretes, de fontos lenne, hogy a nézőpontját egyensúlyba hozza a tudományos megközelítésekkel, hogy elkerülje a félreértéseket és a vitákat. Az emberek életmódja sokkal összetettebb, mint csupán az elhatározás és a szándék kérdése; számos külső és belső tényező befolyásolja azt, ahogyan élünk és ahogyan a testünkkel bánunk.
"Kedves Norbi. Kérlek, mielőtt kiírsz valamit, jó lenne, ha egyeztetnél, mondjuk, dietetikussal. Van hizlaló betegség. Például a pajzsmirigy-alulműködés, ami negatívan hat az anyagcserére. PCOS, SIBO, Coushing-szindróma, és még lehetne sorolni. Kérlek, ne írj olyat, ami egyszerű Google-kereséssel megcáfolható. Mi lenne, ha egy picit máshogy állnál hozzá? Mi lenne, ha, mondjuk, összehasonlítanál népszerű ételeket és az alternatívájukat?" - idézi az egyik kommentelőt a story.hu.
Schobert Norbi megjegyzésével gyakorlatilag párhuzamot vont a mai társadalomban tapasztalható fogyás és a munkatáborokban éhezett emberek sorsa között, ami rendkívül megdöbbentő és vitatható összehasonlítás.