Riasztó hírek érkeztek: ha a helyzet továbbra is ilyen ütemben alakul, élelmiszerhiánnyal nézhetünk szembe.
Március 6-án egy különleges eseményre hívunk, ahol a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási (ESG) szempontok kerülnek a középpontba. Fedezd fel, hogyan lehet sikeresen megfelelni ezeknek a kritériumoknak, és ismerd meg a zöld átállás legfrissebb gyakorlatait! A legújabb ESG konferenciánk részleteiért látogass el a megadott linkre.
Ibrahim Thiaw, az ENSZ Sivatagosodás Elleni Küzdelem Egyezményének (UNCCD) ügyvezető titkára a Reutersnek adott interjújában hangsúlyozta, hogy az éghajlatváltozás hatására egyre gyakoribbá és intenzívebbé válnak az aszályok. Ezenkívül a növekvő népesség által támasztott élelmiszerszükséglet is hozzájárul ahhoz, hogy a társadalmak egyre súlyosabb ellátásbiztonsági kihívásokkal nézzenek szembe, ha nem lépnek fel hatékonyan a problémák ellen.
A héten Rijádban rendezett kéthetes találkozó célja, hogy megerősítse a világ aszályokkal szembeni ellenálló képességét. A tárgyalások során kiemelt figyelmet kapnak az államok jogi kötelezettségeinek fokozása, a jövőbeli stratégiai lépések kidolgozása, valamint a szükséges finanszírozási források biztosítása.
Egy vasárnap nyilvánosságra hozott, az ENSZ által támogatott kutatás figyelmeztet arra, hogy a földterületek kimerítése komoly fenyegetést jelent az emberiség jövőbeli élelmiszer-ellátására.
A jelentés alapján...
mintegy 15 millió négyzetkilométernyi - az Antarktisznál nagyobb - terület már most is elhasználódott, és évente mintegy 1 millió négyzetkilométerrel növekszik ez a szám.
A mezőgazdaság felelős az üvegházhatású gázok kibocsátásának 23%-áért, az erdőirtás 80%-áért és az édesvíz-felhasználás 70%-áért. Thiaw szerint a szükséges napi 1 milliárd dollár nagy részét a magánszektornak kell előteremtenie.
A globális földterületek rehabilitációjára irányuló projektek túlnyomó többsége közpénzből finanszírozható. Ez azonban problémás megközelítés, hiszen a földek romlásának elsődleges oka világszerte az élelmiszertermelés, amely a magánszektor irányítása alatt áll.
„Tedd egyedivé a szövegedet!” - hangoztatta az ENSZ-vezető, kiemelve, hogy a magánszektor jelenleg csupán a szükséges források 6%-át biztosítja a károsodott területek újjáépítéséhez.
Az ENSZ adatai alapján a 2,6 milliárd dolláros befektetés, amely körülbelül Franciaország éves gazdasági teljesítményének felel meg, arra utal, hogy a globális közösségnek évente legalább 278 milliárd dollárt kellene a célokra átcsoportosítania. Ezzel szemben 2022-ben az országok csupán 66 milliárd dollárt fordítottak a termőföldek fejlesztésére.
Természetesen! Íme egy egyedi változat a "Forrás: Reuters" kifejezés alapján: "Információforrás: Reuters"