Már három éves korától kezdve harcol a rák ellen ez a kisfiú, aki szinte az életét a betegséggel való küzdelemre összpontosít.

Az ellenzéki vezetők reakciói Orbánék Harcosok Klubjára rendkívül változatosak voltak. Sokan éles kritikával illették a kormányzati kezdeményezést, hangsúlyozva, hogy a klub célja nem más, mint a politikai ellenfelek lejáratása és a társadalmi feszültségek fokozása. Mások arra figyelmeztettek, hogy ez a lépés a demokratikus értékek aláásására irányul, és felhívták a figyelmet arra, hogy a közbeszéd eldurvítása nem vezet jóra. Az ellenzéki politikai fórumokon a többség egyetértett abban, hogy a Harcosok Klubja inkább a megosztottságot erősíti, mintsem a párbeszédet elősegítené, és sürgették a konstruktív diskurzusra való törekvést.

Ha Enzo életének történetét és jelenlegi helyzetét megismered, anélkül, hogy a kisfiú és családja arcát látnád, úgy tűnhet, mintha egy rémálommal állnál szemben. (...) Bármilyen nehézségek is sújtják Enzót és családját, ez a történet nem a sötétségről vagy a kilátástalanságról szól, hanem a küzdelemről, a reményről, a hit erejéről és a szeretetről. Ezek nélkül Enzo valószínűleg már rég elveszett volna ezen a versenypályán, de e bátorsággal felvértezve még mindig küzd és harcol. Az ő története inspirációt nyújt mindannyiunk számára.

Ahogy a történetek mesélésében gyakran előfordul, Enzo mindössze hat hónapos volt, amikor egy lázrohamot követően orvosai felfedezték nála a Yolk Sac Tumor nevű daganatos betegséget, amit sokan hererákként ismernek. A kisfiú életének legnagyobb részét a túlélésért folytatott küzdelem határozta meg, és számos orvos már lemondott a sorsáról, ám Enzo szívós elszántsága és bátorsága minden várakozást felülmúlt.

A kisfiút bevették egy németországi klinikai programba, ahol úgynevezett "dendritikus sejtterápiával" gyógyítanak. Ez Magyarországon még kevésbé ismert, de a módszert világszerte egyre gyakrabban alkalmazzák: több mint hétezer tudományos cikk jelent meg a témában, és többek között az USA-ban is jóváhagyták ezt a kezelési formát. A kezelés során a dendritikus sejtek a szervezet saját immunrendszerét veszik igénybe a rák elleni küzdelemben.

Az eljárás Magyarországon sajnos nem hozzáférhető, ezért a NEAK sem tudja támogatni. A család már több értékes vagyontárgyát eladta a terápia finanszírozásának érdekében, és most adománygyűjtési kampányt indítottak, hogy segítséget kérjenek.

A hírek szerint az első immunterápiás kezelés ára 18 ezer euró, míg a második kezelés 14 ezer euróba kerül. Ezen felül nem elhanyagolhatóak az utazási és szállásköltségek sem. Enzo számára összesen 40 ezer eurót szeretnének összegyűjteni.

Related posts