Takács Péter véleménye szerint a kórházak adósságai már olyan mértékűvé váltak, hogy az elfogadhatatlan határokon túlra léptek.

Takács Péter, az egészségügyi államtitkár, hangsúlyozta, hogy az egészségügy 2026-ban kiemelt témává válik a választási kampány során. Ennek érdekében már most elkezdődtek a felkészülések a politikai vitákra. A kórházszövetség konferenciáján elmondta, hogy jelenleg is folyamatban van az intézmények adósságának felmérése, és hogy milyen mértékű adósságot tartanak még elfogadhatónak. A közeljövőben részletes tájékoztatást ígértek a mértékéről - értesült róla a Népszava.
Az új időpontfoglaló rendszer bevezetése májusra várható, és a hibák folyamatos kijavítása zajlik. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a rendszer nem csupán applikáció formájában érhető el, hanem a telefonos és személyes foglalási lehetőségek is megmaradnak.
A szakrendelők maguk határozhatják meg az ellátható betegek számát, és csökkenteni kell a betegek "túráztatását".
Az E-tér szolgáltatásai folyamatosan fejlődnek: egyre többen veszik igénybe az időpontfoglalási lehetőségeket, a várandósgondozási információk rögzítésére, valamint a jogosítványok hosszabbítására. A jövőben pedig várhatóan a szűrővizsgálatokkal kapcsolatos értesítések is ezen a platformon keresztül fognak megérkezni, miközben a háziorvosok automatikus értesítést kapnak majd ezekről az eseményekről.
Létrejött az asszisztált reprodukciós regiszter, és a petesejtdonáció szabályozása is napirenden szerepel. A parlament várhatóan az őszi törvényalkotási ciklus keretében fogja elfogadni a kapcsolódó jogszabálycsomagot.
A kórházak éves működtetési kerete 150 milliárd forinttal nő, ami Takács véleménye szerint a felhalmozott adósságok kétharmadának ellensúlyozására elegendő lehet.
A nullszaldót senki nem várja el, de elvárás lesz a fenntartók felé a meghatározott adóssághatár betartatása.