Egy véletlen folytán egy ukrán katonai egység tagjának portréja került a város tűzfalára, amikor egy művész az utcai művészet keretein belül alkotott.

A "különleges hadművelet hőseinek" emlékét megörökíteni szándékozó képet többször is módosították, végül pedig inkább egy új festményt készítettek helyette.
Meglepően kínos események történtek az elmúlt hetekben a Moszkvához közeli Dzserzsinszkijben: a vörös terror, majd az első szovjet politikai rendőrség vezetőjének nevét viselő városban az ukrán Nemzeti Gárda alá tartozó, korábbannagyobb önállósággal rendelkező Azov Brigád egy tagjának képe került tűzfalra ahelyett, hogy egy orosz katonát festettek volna a szabad falterületre - írja a United24.
Az orosz média beszámolói szerint a második világháborúban aratott győzelem nyolcvanadik évfordulójára, május 9-re tervezett avatás után a helyi hatóságok felfedezték a problémát. Ennek következtében a 1,6 millió rubelből (ami több mint 7,1 millió forintnak felel meg) készült alkotás csupán rövid ideig őrizte meg eredeti megjelenését.
A kép alapját egy adománygyűjtési kampány plakátja adta, amelyet az Azov Brigád indított. A plakátot teljes egészében sikerült reprodukálni:
Az orosz jelképeket nélkülöző egyenruhás alakot a következő napokban megpróbálták átfesteni, lecserélve a fegyvert, a ruházatot, illetve néhány szimbólumot is elhelyezni rajta - így az orosz zászlót, valamint a Z betűt -, de nem voltak elégedettek a végeredménnyel, így végül a teljes falrészt fehérre festették.
Dzserzsinszkij irányítása alatt eddig hivatalos válasz még nem érkezett arra vonatkozóan, hogy a terv miként jutott el a megvalósítás szakaszába. Ráadásul egyelőre kérdéses, hogy indítanak-e vizsgálatot a közpénzek nem éppen szerencsés felhasználása kapcsán.
Hasonló hibákat az elmúlt tíz évben rendszeresen követtek el Oroszországban - ezek közül korábban az Amerika Hangja gyűjtött össze néhányat, így ezt az orosz helyett finn katonát ábrázoló darabot:
Az egy német Junkers Ju-88 bombázó legénységét ábrázoló kép, amely Moszkva térségében bukkant fel, a "Hazájukért harcoltak" felirattal díszítve.
Vagy éppen azt a különleges oreli alkotást, amely a veteránok (ветеран) mellett az állatorvosok (ветеринар) hősiességét is megörökíti: